The Best of the Best |
Troop 45, Mineola, NY |
Serving the youth of our community since 1921 |
Eagle Scouts |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1929 |
|
|
1974 |
|
|
1999 |
|
|
|
|
Brenton Warner |
|
|
Roger Hess |
|
|
Paul Schuber, Jr. |
|
|
|
Irwin Smith |
|
|
Leonard Santosus |
|
|
Lawrence Werther |
|
|
1930 |
|
|
1976 |
|
|
2000 |
|
|
|
|
Arthur Hanson |
|
|
Martin Hartman |
|
|
John McInnes |
|
|
1931 |
|
|
|
Paul Bunt |
|
Richard Verriest Jr.
|
|
|
|
|
Eugene Hoffer |
|
1977 |
|
|
|
William D'Elia |
|
|
1933 |
|
|
|
Scot Williams |
|
|
Daniel Bartolomeo |
|
|
|
Jack Derounian |
|
|
Walter Punzmann |
|
2001 |
|
|
|
|
Richard Russel |
|
|
Peter Punzmann |
|
|
William Lee |
|
|
1934 |
|
|
1980 |
|
|
2002 |
|
|
|
|
Rodman Reilly |
|
|
Bruce Kubat |
|
|
Jay Parikh |
|
|
|
Sherman Callahan |
|
|
Lee Macklowe
|
|
2003 |
|
|
|
|
Philip Wesimantel |
|
|
Harold Franke |
|
|
Edward Kaiser |
|
|
|
George Merkel |
|
1981 |
|
|
|
Daniel Antonison |
|
|
|
Malcom Todd |
|
|
Scott Strauss |
|
2004 |
|
|
|
1940 |
|
|
|
William Gorge |
|
|
Nick Rachell |
|
|
|
Frank Reilly |
|
1983 |
|
|
|
William Schweiger |
|
|
1942 |
|
|
|
Kenneth Schmidt |
|
|
Andrew Martone |
|
|
|
Herbert Billings |
|
1984 |
|
|
2005 |
|
|
|
1943 |
|
|
|
Larry Schmidt |
|
|
Joseph Werther |
|
|
|
Robert Causeman |
|
|
David Gommo |
|
|
Joseph Martone |
|
|
1947 |
|
|
|
Timothy Small |
|
2006 |
|
|
|
|
Charles Hall |
|
|
Christopher Franz |
|
|
Christopher Carlin |
|
|
1948 |
|
|
1987 |
|
|
|
Drew Barnett |
|
|
|
Robert Kuhn |
|
|
Brian Sharp |
|
|
Mike Costabile |
|
|
1949 |
|
|
1988 |
|
|
2007 |
|
|
|
|
James Gerrie |
|
|
Shaun Armstrong |
|
|
Christopher Campbell |
|
|
1957 |
|
|
|
John DiMeola |
|
|
Kevin Brostek |
|
|
|
David Marcus |
|
|
James Powers |
|
|
Paul Tapias |
|
|
|
Peter Goodale |
|
1989 |
|
|
2008 |
|
|
|
1959 |
|
|
|
David Carlson |
|
|
Dan Mahlmann |
|
|
|
Warren Geddes |
|
1990 |
|
|
|
Kevin Carlin |
|
|
|
Noel Goodale |
|
|
Christopher Airey |
|
|
James Garvey |
|
|
1961 |
|
|
|
Mark Buthorn III |
|
2009 |
|
|
|
|
Leslie Kempf |
|
|
James Armstrong |
|
|
Bryan Strauss |
|
|
1962 |
|
|
|
Frederick Johnson |
|
|
Matthew Ammann |
|
|
|
Alfred Berger |
|
|
Frank L. Messana |
|
|
Eric Gettler |
|
|
|
Donald Franz |
|
1991
|
|
|
2010 |
|
|
|
|
Roger Steadfast |
|
|
William Lindsly |
|
|
Gregory Carlin |
|
|
1963 |
|
|
|
Joseph J. Rumore |
|
|
John (Jack) Farley |
|
|
|
Mathew Partyka |
|
1992 |
|
|
|
Daniel J. McMahon |
|
|
|
Karl Feyerabend |
|
|
John J. Gayson |
|
|
Daniel Garvey |
|
|
|
Fred Hillenberg |
|
|
James Luning |
Nickolas D'Annunzio |
|
||
1967 |
|
|
|
Kristopher Stillwell |
|
|
Glenn Peters |
|
|
|
|
Clarke Kemmerer |
|
1993 |
|
|
|
Nicholas Fiori |
|
|
1968 |
|
|
|
Scott Breslin |
|
|
Perry Llanesi |
|
|
|
Thomas Pappas |
|
|
Jeffery Hettinger |
|
2011 |
|
|
|
1969 |
|
|
|
Benjamin Seligman |
|
|
Vincent Buonincontro |
|
|
|
Michael Crimmins |
|
|
Christopher Larke |
|
|
Zarcary Rachell |
|
|
|
Joseph Monuszko |
|
1994 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Moore |
|
|
James Maltese |
|
2012 |
|
|
|
|
John Sandgren |
|
|
Dennis O'Brien |
|
|
Matthew Kohl
|
|
|
1970 |
|
|
|
Daniel Johnson |
|
|
Kevin Mulder |
|
|
|
John Scibella |
|
|
Daniel Dragon |
|
|
Johathon D'Annunzio |
|
|
1971 |
|
|
1996
|
|
|
|
Christopher Gavin |
|
Andrew Eichorn |
Thomas Schmitt | ||||||||
Curtis Hess | Charles Stanton | 2013 | |||||||
1973 | 1997 | Dylan Perro Christopher Strauss Michael Beatty |
|||||||
Fred Sweetapple |
Andrew Eichele | 2014 | |||||||
John Tinghitella |
Peter Lorusso | Daniel Gavin Doug Llanes |
|||||||
William Gerhardt |
1998 | ||||||||
John Rager | Kevin Larke | ||||||||
Robert Grella | Louis DiStefano | ||||||||